برگزیدگان نمایش های اجرا شده تماشاخانه ایران تماشا در بخش به علاوه ، سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در آیین اختتامیه این رویداد هنری معرفی شدند.

برگزیدگان نمایش های اجرا شده تماشاخانه ایران تماشا در بخش به علاوه ، سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در آیین اختتامیه این رویداد هنری معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی تماشاخانه ایران تماشا، آیین اختتامیه این رویداد عصر دیروز ( چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه) با قرائت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی ایران، در تماشاخانه ایران تماشا برگزار شد.
در این مراسم امید اسدی مدیرتماشاخانه ایران تماشا پس از اغاز برنامه و اهدای خیر مقدم به تمام هنرمندان حاضر در این دوره ی فستیوال +فجر در بخش های رقابتی ، میهمان و دیگرگونه های اجرایی ، گزارشی از عملکرد این مجموعه ، از فجر ۹۷ تا فجر ۹۸ ایراد نمود .
وی خاطرنشان کرد که در به علاوه فجر ۹۸ برای اولین بار به پشتوانه خود هنرمندان استان ها ، شکلی دیگر به جشنواره بخشیدیم و علی الرغم تمام مخالفت ها و سنگ پرانی ها اثار استانی را در این دوره از جشنواره حضور دادیم که این خود پیشرفتی شگرف و قابل تامل در تاریخ ۵ ساله به علاوه فجر محسوب خواهد شد ‌.
وی پس از قدردانی از زحمات پرسنل و کار اجرایی مجموعه خود
به سخنان خود اضافه نمود و نوید برگزاری اولین جشنواره سراسری تئاتر سپید توسط ایران تماشا را داد که اولین جشنواره تئاتر ایرانی در حوزه پزشکی و سلامت خواهد بود. وی افزود که در اولین دوره ی این جشنواره رویکرد نمایش های منتخب درمان ، پیشگیری و شناخت درباره بیماری دیابت خواهد بود .
پس از ایراد سخنان امید اسدی
حسن رونده کارشناس تئاتر استان های مرکز هنرهای نمایشی ایران و سرپرست هیئت داوران در رویداد به علاوه فجر دوره سی وهشتم در ایران تماشا، مقابل جایگاه قرار گرفت و پس از قرائت بیانیه هیئت داوران ایران تماشا به نمایندگی از داوران محترم به علاوه فجر ۹۸ در ایران تماشا متشکل از
علیرضا حنیفی
حسن رونده
امیر صادقی
نتایج ارزیابی یازده روزه ی ایران تماشا پس از ۲۲ اجرای نمایش در تمامی بخش ها بدین گونه اعلام داشت .

آراء هیئت داوران تماشاخانه ایران تماشا، در سی و هشتمین جشنواره بین المللی فجر (+فجر) دهم تا بیستم بهمن ماه ۱۳۹۸

هیئت داوران تماشاخانه ایران تماشا پس از مشاهده ۲۲ نمایش در جدول اجرایی با اتفاق نظر، آراء خود را به شرح زیر اعلام میدارد:

بازیگری زن :
هیئت داوران پس از دیدن نمایش های اجرایی از بین بازیگران زن جشنواره آراء خود را به شرح زیر اعلام میدارد:

رتبه سوم:
فاطمه بهمنی، نمایش ( کابوس کاووس ) قیر و کارزین

رتبه دوم:
کارمانیا میراحمدی، نمایش ( مرگ در میزند ) از تهران.

رتبه اول:
شیوا قاسمی، نمایش (پنجشنبه آخر ماه) از میناب.

بازیگر برگزیده زن:
پگاه معصومی نمایش ( کاش چشم نمی دید ) از همدان

بازیگری مرد:
هیئت داوران پس از مشاهده نمایش های اجرایی از بین بازیگران مرد آراء خود را به شرح زیر اعلام کردند:

رتبه سوم:
داود رمضان زاده، نمایش
( کاش چشم نمیدید)
عليرضا بحريني زاده نمایش باغبان مرگ بوشهر برازجان

رتبه دوم:
عبدالرضا دبیری، نمایش (اسپرسو)سازمان امور زندان های استان فارس شیراز

رتبه اول:
سید مهرداد کاووسی حسینی، نمایش ( پنجشنبه اخر ماه ) هرمزگان میناب

بازیگر برگزیده مرد :
رضا رباط جزی نمایش
(زندگی کنسرو شده) البرز

بخش کارگردانی:
هیئت داوران از میان نمایش های اجرایی آراء خود را در بخش کارگردانی به شرح زیر اعلام میدارد:

رتبه سوم:
به طور مشترک اهدا میشود به کارگردان نمایش (یک شهر پر از قصه)، سرکار خانم شبنم منصور و خانم مرضیه رجبی کارگردان نمایش (پنج جهت اصلی).

رتبه دوم:
هیئت داوران جایزه این بخش را به طور مشترک به هریک از کارگردانان نمایش های
(مرگ در میزند) تهران
شاهین رمضانی
و
اقای علیرضا زراعتی نمایش
( اسپرسو) سازمان امور زندان های استان فارس شیراز

رتبه اول:
هیئت داوران جایزه این بخش را به طور مشترک اقایان

فرزاد لباسی
نمایش (کاش چشم نمیدید) همدان
و
حامد هادوی
زندگی کنسرو شده)
اهدا مینماید.

کارگردان برگزیده:
آقای حسن سبحانی، نمایش (پنجشنبه آخر ماه) هرمزگان میناب

بخش نمایشنامه نویسی :
هیئت داوران پس از بررسی نویسندگان نمایش های جشنواره، آراء خود را به شرح زیر اعلام میدارد:

رتبه سوم:
آقای مجتبی حسینی قیری، نمایش( کابوس کاووس ) قیر و کارزین

رتبه دوم:
آقای محسن قاسمی، نمایش (اسپرسو) سازمان امور زندان های استان فارس [ شیراز ]

رتبه اول:
آقای مهدی صفاری، نمایش (کاش چشم نمیدید) همدان

متن برگزیده:
آقای یاسین بهرامی، نمایش (پنجشنبه آخر ماه) هرمزگان میناب

طراحی پوستر و بروشور :
رتبه سوم : مریم معینی زاده نمایش ترید از نی ریز
رتبه دوم : شیوا پور سهم الدین نمایش دی زنگرو از شیراز
رتبه اول : شقایق رمضانی نمایش مرگ در می زند از تهران

موسیقی و جلوه های صوتی :

رتبه اول : غلامرضا قنبری نمایش کابوس کاووس از قیر و کارزین
رتبه دوم:
رتبه سوم : مشترک اقایان محمد ده بزرگی و محمدرضا فروردین و احسان خورشیدی نمایش دی زنگرو
رتبه سوم : زهرا خازن نمایش تردید نی ریز

Social Share

یک نظر برای “برگزیدگان نمایش های اجرا شده تماشاخانه ایران تماشا در بخش به علاوه ، سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در آیین اختتامیه این رویداد هنری معرفی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *